Україна

Житомирська обл. м. Коростишів

Телефон, Viber

+38(095)4270964 +38(098)2207315

Електронна адреса

gabrolux@ukr.net

Головинський лабрадорит

Головинське родовище: Житомирська область, Черняхівський район, село Головине

Природа обдарувала Україну великою різноманітністю природного облицювального і декоративного каменю, який видобувається в Україні, з його неповторністю, безліччю тонів, кольорів і відтінків граніту, але серед них лабрадорит по праву є найціннішим. Декоративність лабрадориту в першу чергу залежить від розмірів, кількості, розташування і переливів так званих «око».

Чим же так цінний і унікальний лабрадорит? Завдяки своїй унікальній властивості —іризації, тобто здатності утворювати різнокольорові (зелені, червоні, жовті, фіолетові, блакитні, золотисті) райдужні відблиски на поверхні каменя, яке відразу виділяє його від інших облицювальних видів природного каменю, він цінувався ще в глибоку давнину. Кольорова гамма його вельми різноманітна: від темно-синього, майже чорного до молочно-білого і вогненно-червоного.

Лабрадорит Головинського родовища відноситься до високодекоративних каменів, в першу чергу завдяки переливним відтінкам блакитного кристала лабрадора — мінералу, ім’ям якого названа вся порода лабрадориту. Недарма Головинський лабрадорит називають Blue Volga. Камінь легко полірується і приймає полірування високої якості.

З лабрадориту Головинського родовища (Volga Blue) виготовлений головний блок над центральним входом в мавзолей В. І. Леніна, меморіальний комплекс «Хатинь» в Білорусії, будівлі Верховної Ради в Києві.

Мінеральний склад, (%):
  • Калієвий польовий шпат: 3
  • Плагіоклаз (лабрадор): 85
  • Піроксен: 3
  • Кварц: 7
  • Біотит: 1
  • Інші: 1
17
Задати питання
Форма запитань.
Відправити
x
x
x