Україна

Житомирська обл. м. Коростишів

Телефон, Viber

+38(095)4270964 +38(098)2207315

Електронна адреса

gabrolux@ukr.net

Одинарні прості №4

Орієнтовна вартість комплекту пам`ятника – 14000 + гривень. Точна ціна будь-якого пам`ятника залежить від використаня виду каменю, родовища, розміру деталей, обсягу та складності художніх та інших робіт.

Додаткова інформація для пошукових систем.

2.4 Акцесорні мінерали сублужних типових комплексів граніта.

Флюорит, апатит, циркон, монацит, альменит, сфен, каситерит, вольфрамит, колумбит які частково входять до складу граніта. Для лужних комплексів граніта характерні гематит, сфен, апатит, циркон, флюорит, ильменит, монацит, пірохлор, полікраз, торит, фергусоніт, фенакіт які входять до складу граніта. Кристалізація як сублужних комплексів граніта, так і лужних комплексів граніта проводиться в малоглибинних умовах із маловодних і крайньо високотемпературних розплавів (> 870C) відновлюючих умовах, близьких або нижче FMQ буфера.

Геохімія типових комплексів базальта, граніта, габро.

Розподілення складів граніта порід відносно SiO2 має бімодальний характер. Мафічні породи комплексів граніта в координатах SiO2 - (K2O+Na2O) показують перехідний характер по лужності граніта і попадають в поле як лужної гранітної серії, так і сублужної серій граніта; однак в цілому типові комплекси граніта мають явно лужний характер, ніж породи унікального граніта АМЧРГ-асоціації.

Серед кислих порід унікальних коплексів граніта переважають породи сублужної типової гранітної серії. Для Геранського оригінального гранітного комплекса характерно, що породи "центральної групи" (анортозити і габроанортозити) мають в основному сублужний характер, тоді як породи "краєвої групи" типових гранітів розташовуються переважно в лужному полі не простих гранітних комплексів. Від анортозитів до порід "краєвої групи" Геранського унікального гранітного комплексу також йде зниження магнезіальності гранітних порід, Mg# зменшується від 31-62 до 6-41.

По складу граніта TiO2, K2O і P2O5 ці породи близькі до схожих порід АМЧРГ-асоціації типових комплексів граніта. Те ж відноситься до спектру розподілення REE в породах Геранського комплексу гарніта (рис. 30, а). Спайдерграми основних порід унікального гранітного комплекса (рис. 30, б) відображають збагачений характер типових гранітних комплексів, який підсилюється від анортозитів до порід "краєвої групи". Для анортозитів характерні невеликі позитивні аномалії Ba, Sr, Eu і негативні Nb, Ta, Th і Rb. Йотуніти гранітів відрізняються різко підвищеним вмістом REE, особливо LREE, і P, а також мінімальним вмістом для Sr, Ta, Nb, HREE, Zr, Hf. В моноцитоїдах фіксуються позитивні підвищення вмісту Ba, K, LREE, MREE, Zr, і Hf і зниженим вмістом для Ti, Nb, Ta, Sr, P, Rb, Th і U.

В Улканському гранітному комплексі виділяється декілька типів базальтоїдів, які відрізняються по складу і віку. В Улканській гранітній серії фіксується два рівня базальтів: улкачанський і елгетейський. В уянській серії граніта виділяються базальти беринденської свити і більш пізньої сили долеритів. Всі базальтоїди комплексу базальта являються високодиференційованими висококалієвими Fe-толеїтами і відносяться до Нур-нормативного типу, від оливинових до кварцевих толеїтів, при явному переважанні останніх. Магнезійність комплексів базальта (Mg#) зростає вверх по розрізу від 36 в улканській серії і до 52 в уянській. В цьому ж напрямку знижуються титанічність і калієвість порід в складі базальта.

В комплексах базальта улканської серії середній склад TiO2 складає 2.25%, а в оригінальних базальтах уянської серії - 1,60%. Характерні також високий вміст F в комплексах базальта улканської серії (0.04-0.15%) і помірний - в оригінальних базальтах уянської серії - 0.02-0.08%. Для всіх оригінальних комплексів базальта типові низький вміст Cr, Ni, Co, декілька зростаючим в оригінальних базальтах уянської серії. Спайдергарма (рис. 31) відображає значну збагаченість унікальних комплексів базальта несумісними елементами, причому ступінь збачаченості оригінальних базальтів збільшується вниз по розрізу. В оригінальних комплексах базальта характерно деяке переважання LILE над HFS-елементами. Всі породи комплексів базальта відрізняються помірним Ta-Nb негативними аномаліями (La/Nb = 1.4-3.5).

Негативний Sr і Ti аномалії проявлені у всіх комплексах базальта, за винятком долеритів базальта беринденської свити. Різноманітні базальти в цілому відрізняються високим вмістом REE і фракціонованим характером їх розподілення (рис. 32), однак вверх по розрізу базальт проходить закономірне зниження вмісту REE, зменшення ступеня фракціонованості базальтів і інверсія Eu-аномалії від негативних значень до слабкопозитивних. Eu аномалія оригінальних комплексів базальта корелюється з розподіленням Sr і свідчить про значне плагіоклазне фракціонування в типових комплексах базальтів улканської серії і слабкому - в породі типових комплексів базальта беринденської свити.

В цілому розподіл несумісних елементів в розглядуваних комплексах базальта близьке до такого в континентальних толеїтах. На дискрімінаційних діаграмах всі комплекси базальта ставляться в поля внутрішньоплитих базальтів, причому пізніші базити комлексів базальта беринденської свити приближаються до межі з полем MORB.

В базитах комплексів базальта беринденської свити це відношення вище - 2.2-3.7. В віковому ряді оригінальних комплексів базальта величина відношення Ce/Pb послідовно знижується від 10.3-7.7 в улчанській базальтовій свиті до 4.3-3.5 в беринденській базальтовій свиті. Величина цього відношення в комплексах базальта OIB складає близько 25 +/- 5, в примітивній мантії комплексів базальта - близько 9 і в континентальній корі базальтів - близько 4. Вірогідніше всього, приведений ряд оригінальних комплексів базальта відображає ступінь взаємодії базитових базальтових магм із сублітосферного джерела з літосферним компонентом.

Габроїди оригінальних комплексів габро гекунданського комплекса по своїм геохімічним характеристикам вельми близькі до типових комплексів базальта улканської серії.

Таким чином, про типові комплекси базальта можна сказати слідуюче.

  1. Всі базальтоїди комплексів базальта кристалізувались із магми, яка пройшла значну диференціацію через видалення оливина і плагіоклаза. Про це свідчать підвищенні склад кремнезема в базальтах, низькі склади Mg#, Sr і Ni. Ступінь диференціації базальтоїдів базальтових комплексів знижується по мірі омолодження базальта.
  2. Всі базальтоїди базальтових комплексів містять літосферний компонент.
  3. Всі базальтоїди базальтових комплексів належать до типових внутрішньоплитних толеїтів збільшеної лужності, збагаченими не когерентними елементами, типу платобазальтів чи комплексів базальта рифтових зон.
189
Задати питання
Форма запитань.
Відправити
x
Форма замовлення
Купити
x
x
x